Image

18-20-M/01
Informační technologie

Do 1. ročníku přijímáme až 60 žáků

Učební plán

26-41-M/01
Elektrotechnika

Do 1. ročníku přijímáme až 120 žáků

Učební plán

Design aplikací

Obor Informační technologie

Zaměření studia na design aplikací je orientováno na uspokojení vzdělávacích potřeb mladých kreativců, tvůrců webového designu a webových aplikací.

V praxi se absolvent tohoto zaměření uplatní jako

 • webdesignér / webdesignérka

 • programátor / programátorka webových aplikací

 • datový analytik

 • pracovník uživatelské podpory

 • tester / testerka aplikací

 • odborník / odbornice na grafický software

 

Správa sítí a informačních systémů

Obor Informační technologie

Zaměření studia na správu sítí a informačních systémů je orientováno na uspokojení vzdělávacích potřeb mladých IT správců, zájemců o kybernetickou bezpečnost či síťařů.

V praxi se absolvent tohoto zaměření uplatní jako

 • správce počítačových sítí

 • správce informačních systémů

 • technik kybernetické bezpečnosti

 • správce databází

 • pracovník uživatelské podpory

 • kvalifikovaný prodejce informačních technologií

Automatizační technika

Obor Elektrotechnika

Zajímají tě počítače a chceš je používat k praktickým účelům? Chceš se naučit využívat internet k řízení funkcí rodinného domku nebo chceš pochopit, na jakých principech pracuje automatizovaná výroba? Potom je pro tebe správnou volbou zaměření Automatizační technika. Naučíš se programovat jednočipové mikropočítače, ale velký čas svého pobytu na škole strávíš i programováním PéeLCéček. Ty jsou srdcem mnoha řídicích systémů výroby. V našich laboratořích si všechno prakticky osaháš. Máme zde model kolejiště, výrobní linku a řadu dalších pomůcek. Mnoho pozornosti budeme věnovat chytrým budovám. Jejich každé zařízení (vypínače, rolety, světla, zásuvky) má svoji inteligenci a svůj procesor. Za chvíli budeš v laboratořích jako doma, naučíš se využívat internet nebo SMS k dálkovému zapnutí topení nebo zabezpečení a hlídání objektů. Pochopíš, jak fungují roboty, které umí svářet a lakovat karoserie aut na výrobních linkách. A nejen elektrická energie bude tím, co budeš čtyři roky využívat, vyzkoušíš si také jak zapojovat i zařízení poháněná stlačeným vzduchem. 

V praxi se absolventi tohoto zaměření uplatní zejména v technických a hospodářských funkcích, v oblasti konstrukce, projekce a diagnostiky elektrotechnických zařízení. Uplatnění najdou také jako technici měření a regulace, operátoři a programátoři průmyslových automatů.

Počítačové systémy

Obor Elektrotechnika

Zajímá tě elektronika a chtěl bys proniknout do principů funkce počítačových technologií? V takovém případě si vyber zaměření Počítačové systémy! Počítače jsou v současnosti naprostou nutností pro každého, ovšem ty jim budeš rozumět lépe než běžní uživatelé. Seznámíš se s jejich konstrukcí a budeš je sestavovat z jednotlivých komponent a provádět jim odborný servis. Staneš se pokročilým uživatelem operačních systémů. Samotným počítačem to ale neskončí, protože nejdůležitější je jejich vzájemná komunikace. Vrcholem tvého studia se stane předmět Počítačové systémy, ve kterém se naučíš vytvářet počítačovou síť. Spoustu hodin pak strávíš v laboratoři. Tam se ti protokol TCP/IP vryje pod kůži, bity a bajty ti nebudou dělat problém. Jasné je, že abys pronikl do těchto technologií, musíš porozumět i základům programování. Naučíš se mluvit programovacím jazykem a seznámíš se s využitím databázových serverů při realizaci informačních systémů.

V praxi se absolventi tohoto zaměření uplatní zejména v oblasti výroby, diagnostiky a správy počítačů a počítačových sítí. Své uplatnění najdou i jako školící technici v oblasti informačních technologií, případně jako operátoři počítačových systémů.

Sdělovací technika

Obor Elektrotechnika

Jak je možné, že na jednom kanálu přenášíme více televizních programů? Co nám ukazuje náš mobilní telefon o datovém připojení, sítích 4G a jak je to se sítí 5G? Chceš-li znát odpovědi na tyto otázky, vyber si zaměření Sdělovací technika. Zdaleka to však není vše. Chceš se cítit doma bezpečně a bezpečí domova zajistit i ostatním? V předmětu Zabezpečovací technika se naučíš, jak projektovat a realizovat zabezpečovací systémy do bytů či prodejen. Naučíš se naprogramovat ústřednu zabezpečovacího systému a vše vyzkoušet na panelech ve speciální učebně. Nastavit komunikaci s pultem centrální ochrany a monitoring celého systému z domova. Víš, že protipožární systém je nadřízen všem ostatním elektronickým systémům? Seznámíš se s elektronickým protipožárním systémem, funkcí a zásadami projektování jednotlivých hlásičů v komerčních objektech a pravidly pro instalaci. Ani počítačové sítě a optické trasy nezůstanou stranou. Zjistíš, jak snadno se pracuje využívá špičková měřicí technika. Můžeš si změřit parametry svého vlastního zesilovače, optické trasy a dalších zařízení. Seznámíš se s oblastí digitálních telefonních ústředen.

V praxi najdou absolventi tohoto zaměření uplatnění zejména v oblasti techniků poplachových, zabezpečovacích a tísňových systémů, elektronických protipožárních systémů, ale i v oblasti mobilních komunikací či digitálního televizního příjmu, nebo specialistů digitálních přenosových tras.

Energetika

Obor Elektrotechnika

Základem všeho je energie a její transformace. Když rozsvítíte světlo, zapnete počítač nebo dobíjíte baterii mobilního telefonu, vždy využíváte známou elektrickou energii. Jakými způsoby se ale elektrická energie vyrábí? Jak se přenáší z elektráren do měst a průmyslových areálů? Jak se dále v průmyslových podnicích, domech a bytech rozvádí k jednotlivým spotřebičům? Jestli chceš znát odpovědi na tyto otázky a máš rád velká zařízení s velkými výkony, pak právě pro tebe je připraveno zaměření Energetika. Nebudeme se však zabývat pouze výrobou, přenosem a distribucí elektrické energie. Naučíme se i elektrickou energii využívat, a to v podobě světla, tepla a elektrických pohonů. Získáš znalosti z oblasti tvorby projektové dokumentace elektroinstalací a budeš schopen(a) vytvořit projekt elektroinstalace bytového domu, rodinného domu i průmyslového objektu. Seznámíš se s návrhy osvětlení budov i ulic. Navrhneš si vlastní fotovoltaickou elektrárnu například pro dobíjení elektromobilu. U pouhých návrhů ale nezůstaneme a absolvuješ i praktickou výuku na cvičném polygonu distribučního rozvodu. V dílnách se naučíš zapojovat rozváděče, elektroinstalační prvky a běžné spotřebiče. A co dál po škole? Můžeš jít na vysokou školu nebo do praxe. V každém případě ale vždy budeš v oblasti elektrotechniky velmi žádaným specialistou, kterých je v době moderních energetických řešení stále na trhu práce nedostatek.

V praxi najdou absolventi tohoto zaměření uplatnění zejména v oblasti projekce elektroinstalací, jako vedoucí výroby v oblasti výstavby, energetik podniku nebo manager distribučních společností.

Kontakt


Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
Masarykova 197, Kutná Hora, 28401, Česká republika

E-mail: info@voskh.cz
Elektronická podatelna: vomkh@kr-s.cz
Telefon: +420 327 588 811
Datová schránka: 8nmxism
IČ: 61924059
REDIZO: 600 007 286
Číslo účtu: 9332840277/0100

    

Prohlášení o přístupnosti těchto stránek
Zásady zpracování osobních údajů

Partneři školy

Kontakt


Vyšší odborná škola,
Střední průmyslová škola a
Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky
Masarykova 197, Kutná Hora, 28401, Česká republika

E-mail: info@voskh.cz
E-podatelna: vomkh@kr-s.cz
Telefon: +420 327 588 811
Datová schránka: 8nmxism
IČ: 61924059
REDIZO: 600 007 286
Číslo účtu: 9332840277/0100

    

 

Partneři školy

© 2023 VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora
All Rights Reserved
Designed by Martin Procházka